Facebook

Newsletter

Jesli chcesz być informowany o nowościach w naszym serwisie

Projekty IS

Czasopismo IS

W numerze

Stefan Tuszyński<br>redaktor naczelny Stefan Tuszyński
redaktor naczelny

Szanowni Państwo!

 

Koniec roku za pasem. Zaraz zacznie-my poznawać rozstrzygnięcia plebiscytów na najlepszych sportowców, trenerów. Te są zawsze najciekawsze w latach olimpijskich. Dodatkowo, że biało-czerwoni brali udział w tym roku także w finałach mistrzostw Europy w piłce nożnej. Po igrzyskach zawsze też są inne wybory – prezesów pol-skich związków sportowych. W tych w tym sezonie rewolucje. Na czele krajowych federacji mnóstwo nowych twarzy. Może nie zupełnie nowych, ale w każdym razie nie piastujących dotąd tego urzędu.

Nie będą mieli łatwo ci prezesi. Ministerstwo Sportu i Turystyki chce mieć nad związkami większy nadzór. Minister Witold Bańka w ostrych słowach odniósł się do dotychczasowych praktyk w zarządzaniu związkami. Na konferencji trenerów olimpij-skich w Spale nie było głaskania się po gło-wach. Trudno się z ministrem nie zgodzić, że potencjał polskiego sportu jest większy niż 11 medali zdobytych w Rio. I że jest on gdzieś marnowany.

Miejmy nadzieję, że nowe ustalenia, które wejdą w życie w nowym roku zapo-biegną marnowaniu talentów. Jako człowiek zajmujący się sportem od lat, wiem, że tego się nie uda zrobić jedną decyzją, czy nawet dwoma. To proces, który musi potrwać przez kilka lat, zmienić wiele struktur i men-talność odpowiedzialnych.

W związku ze zbliżającymi się świę-tami i rokiem 2017 życzę nam wszystkim, żeby pozytywne zmiany zaczęły się jak najszybciej. Boże Narodzenie to taki czas, w którym jest największa szansa na spełnie-nie życzeń.