Konferencje, szkolenia, warsztaty (wrzesień–październik 2022)

Autor: Forum Trenera
Artykuł opublikowany: 9 września 2022
Kategoria: Konferencje

Przedstawiamy kalendarz wybranych konferencji z dziedziny procesu treningowego, psychologii sportu, marketingu sportu, zarządzania w sporcie, które odbędą się we wrześniu i październiku 2022 roku.

Jedna z konferencji organizowanych przez Akademię Trenerską

14 września

Trening Wysokościowy

Szkolenie i wykłady na temat treningu wysokościowego na podstawie doświadczeń pracy z kadrami olimpijskimi reprezentacji USA. Sportowcy i trenerzy podzielą się wiedzą na temat nauki i praktycznego zastosowania treningu wysokościowego. Wrześniowa sesja odbędzie się pod hasłem „Trening Wysokościowy 101” i będzie wprowadzeniem do podstawowych zagadnień problematyki.  Wśród prelegentów – Randy Wilber, wieloletni fizjolog Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego.

Miejsce: online

Rejestracja: https://usoc.tfaforms.net/338

17–18 września 2022 r.

Magnus Norman w Polsce

Konferencja tenisowa z udziałem Magnusa Normana, jednego z najwybitniejszych trenerów tenisowych, który w przeszłości szkolił m.in.: Stana Wawrinkę, Thomasa Johanssona i Robina Soederlinga. Część konferencji będzie miała charakter warsztatów, a uczestnictwo zapewnia przedłużenie licencji LTT.

Adresatami konferencji są trenerzy i instruktorzy tenisa, ale również szkoleniowcy odpowiedzialni za przygotowanie fizyczne zawodników.

Prelegenci: Magnus Norman, Fredrik Johansson (były trener przygotowania fizycznego szwedzkich tenisistów), Dario Novak (trener przygotowania fizycznego Jeleny Rybakiny), Piotr Unierzyski (główny metodyk PZT, twórca i główny wykładowca Akademii Trenerów Tenisa).

Miejsce: WKT Mera, ul Bohaterów Września 12.

Organizatorzy: Polski Związek Tenisowy i For Tennis.

Więcej informacji: for-tennis.pl i pzt.pl.

Magnus Normann, w czasie turnieju Roland Garros. Fot. Adam Nurkiewicz

22–23 września 2022 r.

Trener i stres przedstartowy oraz postartowy

Poruszając zagadnienie stresu w sporcie i jego konsekwencjach, najczęściej myśli się o zawodnikach. Zapomina natomiast o trenerach i pozostałych członkach sztabu szkoleniowego, a przecież obciążenie stresowe szkoleniowców, szczególnie w okresie przedstartowym, ale też postartowym, jest ogromne. Tematyka stresu u trenerów poruszona zostanie podczas konferencji zaplanowanej na 22 i 23 września.

Konferencja adresowana do trenerów, ale też działaczy związkowych odpowiedzialnych za zatrudnianie szkoleniowców.

Prelegenci: drDagmara Budnik-Przybylska (Uniwersytet Gdański), dr hab. Joanna Basiaga-Pasternak (AWF Warszawa), prof. Jan Blecharz (AWFiS AWF Kraków), Dariusz Nowicki (psycholog sportu), prof. Marcin Krawczyński (AWFiS w Gdańsku)

Miejsce: COS Spała oraz moduł online.

Organizator: Akademia Trenerska, Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.  

Zgłoszenia: Akademia Trenerska (akademiatrenerska.pl).

21 września 2022 r.

Kobiety w polskich związkach sportowych – wzmacnianie udziału wysoko wykwalifikowanej kadry, cz. II.

Szkolenie i warsztaty poruszające tematykę kształtowania pozycji liderki w sporcie, zachęcające do działań promujących równe traktowanie i przeciwdziałanie dyskryminacji. 

Konferencja adresowana do prezesów, pracowników wyższego szczebla w związkach sportowych.

Prelegenci: Karolina Kędziora (prezeska Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego), Aleksandra Pogorzelska (Przewodnicząca Fundacji Sportu Pozytywnego).

Miejsce: Warsaw Trade Tower, ul. Chłodna 51, Warszawa.

Organizator: Akademia Zarządzania Sportem.

Konferencja organizowana przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zgłoszenia: info@zarzadzaniesportem.org

22–23 września 2022 r.

Aspekty procesu treningowego kobiet

Wybrane aspekty w procesie treningowym kadr narodowych kobiet. Tematykę przedstawią trenerzy i trenerki z bogatym doświadczeniem w pracy szkoleniowej oraz zawodniczki.

Konferencja w trybie online przeznaczona głównie dla trenerów grup szkoleniowych kobiet.

Prelegenci m.in.: Urszula Kamińska (trenerka kadry narodowej Polski w short tracku), Natalia Czerwonka (łyżwiarka szybka, czterokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, srebrna medalistka z Soczi), Tomasz Kryk (trener kadry narodowej w kajakarstwie kobiet).

Miejsce: platforma ZOOM.

Organizator: Akademia Trenerska, Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.  

Konferencja organizowana przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zgłoszenia: Akademia Trenerska (akademiatrenerska.pl).

22–25 września 2022 r.

13. Ogólnopolska Konferencja Trenerów Pływania

Cztery dni konferencji, ponad 40 wykładów i 40 prelegentów na corocznej konferencji pływackiej.  Jak piszą organizatorzy, czyli Polski Związek Pływacki i Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, celem konferencji jest „stworzenie forum wymiany poglądów i doświadczeń w szerokim, kompleksowym zakresie”. W tegorocznej edycji nie zabraknie wykładów i dyskusji o rekomendowanych programach szkoleniowych, poruszane zostaną zagadnienia niezbędne w procesie wspomagania procesu szkoleniowego z zakresu: psychologii, żywienia i dozwolonego wspomagania, problematyki dopingu w sporcie, profilaktyki kontuzji i opieki fizykoterapeutycznej.

Adresatami są trenerzy pływania.

Prelegenci. Gość specjalny – Serhiy Bodnar (były trener kadry narodowej Ukrainy w pływaniu) oraz m.in.: Otylia Jędrzejczak (prezes Polskiego Związku Pływackiego), Robert Brus (trener pływania klasy mistrzowskiej), Joanna Budzis (psycholog sportu), Mirosław Drozd (trener pływania klasy mistrzowskiej), Małgorzata Fijałek-Żuk (psycholog sportu), Mateusz Gawełczyk (AWF Katowice, Zakład Żywienia i Suplementacji), Jakub Karpiński (dr nauk o kulturze fizycznej, trener główny AZS-AWF Katowice), Donat Oleksów (selekcjoner kadry narodowej w piłce wodnej), Andrzej Pokrywka (dr n. farm, były zastępca kierownika Zakładu Badań Antydopingowych, konsultant naukowy POLAD-y), Paweł Słomiński (były prezes PZP, były trener kadry narodowej w pływaniu), Piotr Woźnicki (kierownik wyszkolenia PZP).

Miejsce: Konferencja prowadzona w trybie online i stacjonarnym – Novotel Kraków City West (ul. Armii Krajowej 11) oraz Basen AGH (ul. Buszka 4, Kraków).

Organizatorzy: Polski Związek Pływacki i Małopolski Okręgowy Związek Pływacki.

Konferencja organizowana przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji:  www.mozp.pl/konferencja

25–26 października 2022 r.

Koncepcje treningu motoryczności

Praktyka treningu kształtującego zdolności motoryczne – siłę, wytrzymałość, szybkość, koordynarcję.

Warsztaty przeznaczone dla trenerów wszystkich sportów.

Prowadzący: Theo Pickles (Holandia), Bartosz Bibrowicz (Polski Związek Trenerów Personalnych).

Miejsce: OPO COS Spała.

Organizator: Akademia Trenerska, Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

Konferencja organizowana przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zgłoszenia: Akademia Trenerska (akademiatrenerska.pl).

26 października

Wystąpienia publiczne – szkolenie medialne dla zawodników, trenerów, działaczy polskich związków sportowych

Pierwsze tego typu szkolenie organizowane przez Akademię Zarządzania Sportem. Warsztaty poprowadzą dziennikarze z wieloletnim stażem. Dokładne miejsce i zakres tematyki podamy w późniejszym terminie na naszej stronie i profilu społecznościowym.

Adresatami konferencji są sportowcy i trenerzy ze szczególnym uwzględnieniem zawodników i szkoleniowców kadr szkolenia olimpijskiego.

Organizator: Akademia Zarządzania Sportem.

Konferencja organizowana przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zgłoszenia: info@zarzadzaniesportem.org